domain

وظایف یک شرکت ثبت‌ دامنه چیست؟

شرایط شرکت‌ ثبت دامنه

زمانیکه شما می‌ خواهید دامنه‌‌ ثبت کنید، مستقیما به متولی TLD یا به اصلاح Registry مراجعه نمی‌ کنید بلکه شرکت‌ های واسطی هستند که وظیفه ثبت دامنه و مدیریت آن را برای شما برعهده می‌ گیرند. زمانی که دامنه‌ خریداری می‌ کنید موارد زیر را حتما لحاظ کنید. موارد زیر حداقل‌ هایی است که شرکت ثبت دامنه باید برای شما انجام دهد:

  • دامنه باید در سریعترین زمان ممکن پس از پرداخت آن ثبت شود. با توجه به رقابتی که در ثبت دامنه‌ وجود دارد زمان مناسب برای ثبت دامنه نباید بیش از ۱۰ دقیقه باشد. پیش از پرداخت، زمان احتمالی ثبت را از شرکت ثبت‌ کننده بپرسید.
  • شرکت باید  اطلاعات و مستندات کافی در مورد دامنه، شرایط تمدید، مشکلات احتمالی و قوانین دامنه را در اختیار شما قرار دهد. بنابراین همواره اطلاعات کامل دامنه خود را از شرکت ثبت‌ کننده تقاضا نمایید.
  • پس از ثبت دامنه whois دامنه را از طریق whois.com بررسی‌ نمایید. شرکت‌ های ثبت‌ کننده دامنه باید، اطلاعات شما را برای ثبت دامنه وارد کرده‌ باشند و شما به عنوان مالک نام دامنه شناخته شده‌ باشید.
  • شرکت ثبت‌ کننده دامنه باید اطلاع رسانی‌ های پیش از انقضای دامنه را تضمین کند. به عنوان مالک دامنه شما باید تمام هشدارهای انقضای دامنه را دریافت نمایید. به عنوان مثال شرکت کاکوهاست موارد مرتبط با اتمام دامنه را در بازه زمانی مشخص از طریق تیکت و پیامک به کاربر اطلاع‌ می‌ دهد.
  • شرکت ثبت‌ کننده دامنه باید به کاربر اطمینان دهد که در صورت درخواست دامنه از سوی مالک، دامنه را در اختیار مالک قرار‌ دهد و موارد مربوط به انتقال دامنه را بر مبنای قانون حاکم بر انتقال دامنه انجام‌ دهد.

دقت کنید که در زمان خرید و ثبت دامنه، پارامتر قیمت را پس از مالکیت قرار دهید. چه بسیار کاربرانی که به دلیل قیمت پایین‌ تر دامنه خود را از شرکت‌ هایی خریداری می‌ کنند که مالکیت صاحب سفارش را به رسمیت نمی شناسند و در هنگام تمدید یا انتقال دامنه از ارایه سرویس مناسب خودداری‌ می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *